https://www.facebook.com/

Vanlı Büyük Gap Turu

Konaklamalı Tur 9 Gece Konaklamalı Gap Turu
Kişi Başı 2350.00 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

ADANA-BELEN-İSKENDERUN-ANTAKYA-GAZİANTEP-HALFETİ-HARRAN-URFA-GÖBEKLİTEPE-MARDİN-MİDYATHASANKEYF- VEYSEL KARANİ TÜRBESİ-TATVAN-AKDAMAR ADASI-VAN- MURADİYE ŞELALESİ-DOĞU BAYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI-IĞDIR-KARS-KARS-ANİHARABELERİ-SARIKAMIŞ-ERZURUM-ELAZIĞ-MALATYA-NEMRUT KAYSERİ-KAPADOKYA-KONYA-AFYON-İZMİR

 

Akşam, saat 17:00 Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü)17;20 Üçyol Yazahaneler 17:45 Karşıyaka (Anıt, Yunuslar) 18:10 Bornova (Kampus Önü)’ nden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. KULA - AFYON - KONYA güzergâhından POZANTI’ ya ulaşıyoruz.

1.GÜN: İZMİR-POZANTI-ADANA-İSKENDERUN-ANTAKYA-HARBİYE

AKŞAM: Siz değerli misafirlerimizi belirtilen saatlerde duraklardan alıp, seyahatimize başlıyoruz.

 Sabah Adana-Pozantı yol güzergahı üzerinde kahvaltımızı ekstra yapıyoruz. Gülek Boğazı’ndan geçerek Toros Dağları’na ulaşıyoruz. Böylelikle panoromik yayla manzarayı görme fırsatına sahip oluyoruz. Sonrasında bereketli topraklar üzerinden Seyhan Ve Ceyhan Nehrinin beslediği Çukurova’da yer alan kentimiz Adana’ya ulaşıyoruz. Türkiye’nin en büyük camisi olan SABANCI MERKEZ camisini geziyoruz. Daha sonra şehrin simgesi haline gelen TAŞ KÖPRÜ’de fotoğraf çekimimizin ardından Belen Geçidi üzerinden Büyük İskender’in kurduğu iSKENDERUN şehrini panoramik izliyoruz. Ardından Çan-Ezan-Hazzan sesinin birlikte duyulduğu kent Antakya’ya ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler ANTAKYA Arkeoloji Müzesi, Mozaik Müzesi ve Hristiyanlığın ilk merkezi olan ST.Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından şehrin tam ortasından geçen Asi Nehrinin kenarında geziyoruz, Eski Antakya evlerinin olduğu sokaklarda yürüyüşler yapıyoruz. Sonrasında Habibi Neccar Camisi’ni görüp, Defne’nin gözyaşları olan HARBiYE Şelalerini geziyoruz. Gezimizin ardından otelimize geçip, dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Akşam yemeği otelimizde alıyoruz.

2.GÜN: GAZiANTEP MERKEZ GEZiSİ

 SABAH: Otelde alacağımız sabah kahvaltısı, ŞAHİN BEY`in Ģehri GAZİANTEP`e ulaşıyoruz. . Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları, bulvarları, meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZiANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE`yi ve şehrin önemli yapılarını görebilme şansına sahip olacaksınız. Devamında, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAiK MÜZESi` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi şehri ünvanlı ANTEP’ te yöresel tatları deneyimleyerek alıyoruz. Buradan, Çarşılar bölgesine geliyoruz ve ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Devamında, 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMiS KAHVESi olarak anılan mekânda, Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek, keyifle günümüzü sonlandırıyoruz. Dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: HALFETi-HARRAN-URFA

Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra bizi büyüleyecek olan KARAGÜL diye tabir edilen HALFETi' ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz SAVAŞAN KÖYÜ’ nü gezdikten sonra, tekrar Halfeti’ ye geliyoruz. Güneydoğu’ nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, peygamberler Şehri ŞANLIURFA' ya varıyoruz. BALIKLI GÖL - AYN-I ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM' in doğduğu MAĞARA, RIZVANİYE CAMİ, GÜMRÜK HAN ve BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra HARRAN’ a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ ni gezdikten sonra, Akşam dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün bir parçası olan, SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN: GÖBEKLİTEPE-MARDĠN-MİDYAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimize başlıyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Tarihin akışını değiştiren Göbeklitepe gezimizin ardından, Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN' e hareket ediyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMi -ARKEOLOJi MÜZESi – ZİNCİRİYE  MEDRESESİ ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin’ in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve Ģamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tespihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem Ģekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Buradan MiDYAT’ a geçiyoruz. Midyat, mimari alanda bölgenin lideri konumunda... Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan adeta burada kendini bir Orta Çağ kentinde geziyor hissediyor. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince iĢlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan MiDYAT KONUK EVi‘ ni geziyoruz. Konaklama yapmak üzere otelimize geçiyoruz.

5. GÜN: HASANKEYF- VEYSEL KARANi TÜRBESİ-TATVAN-AKDAMAR ADASI-VAN Sabah erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra, sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan HASANKEYF' e hareket ediyoruz. ġehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, BEŞİRİKURTULAN-BİTLİS karayolu üzerinde bulunan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed' in, hırkasını hediye ettiği VEYSEL KARANİ Hazretleri Türbesi’ ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra TATVAN’ dan geçerek, VAN GÖLÜ’ ne ulaşıyoruz. GEVAŞ' tan tekneye (ekstra) binip, AKDAMAR ADASI' na geliyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan, AKDAMAR KİLİSESİ' ni ziyaret ediyoruz. Devamında, EDREMİT üzerinden, VAN' a geçiyoruz. VAN KALESİ (Tuşba Kalesi) VAN NOSTALJİ EVİ ve Şehir turumuzu gerçekleştirip, Urartu el sanatları örnekerinden olan gümüş işçiliğini görebileceğimiz gümüş atölyelerine gidiyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği VAN’da alınacaktır.

6. GÜN: MURADİYE ŞELALESİ-DOĞU BAYAZIT -İSHAK PAŞA SARAYI-IĞDIR-KARS Güzel bir VAN sabahında, kahvaltımızı yapıp, turumuza devam ediyoruz. MURADİYE ŞELALELERİ' nde bir mola alıyoruz. Muhteşem güzelliğe sahip olan şelalede, biraz keyif yaptıktan sonra, DOĞU BAYAZIT' a ulaşıyoruz. Sadece Doğubayazıt’ ın değil, tüm doğunun en nefes kesici yapısı İSHAK PAŞA SARAYI' nı gezmeye başlıyoruz. Bir kartal yuvasının yüzlerce kez büyütülmüş gibi duran, taşa oyulmuş İSHAKPAŞA SARAYI’ nı görüp, mistik havasında büyüleneceksiniz… Osmanlı' nın en ünlü yapıtlarından biri olan bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için mola veriyoruz. PASAJ’ da alışveriş için serbest zaman sonrasında, KÜÇÜK AĞRI ve BÜYÜK AĞRI Dağı’ nın görkemli manzarası eşliğinde, Türkiye’ nin en doğusundaki şehir, Doğu’ nun Çukurova’sı IĞDIR üzerinden, ‘’MATRUŞKA ŞEHİR’’ KARS’ a ulaşıyoruz. Panoramik şehir turumuzu gerçekleştirerek, kaşar - gravyer ve bal alışverişlerimizi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN: KARS-ANİ HARABELERİ-SARIKAMIŞ-ERZURUM

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan ANİ HARABELERİ' ne geçiyoruz. Bu muhteşem ören yerini, rehberimizin bilgilendirmeleriyle geziyoruz. Turumuzun devamında, SARIKAMIŞ' ta Aziz şehitlerimizi yad ederek, HORASAN - PASiNLER yolu ile NENE HATUN' un memleketi ERZURUM' a doğru yol alıyoruz. Şehrimizde, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ULU CAMİ, ÜÇ KÜMBETLER, ERZURUM EVLERİ  VE RÜSTEM PAŞA BEDESTENİ (TAŞHAN) göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN: ELAZIĞ-MALATYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında KARLIOVA yoluyla, BiNGÖL üzerinden, KEBAN BARAJI’ nı görerek, ELAZIĞ' a ulaşıyoruz. Camileri, kalesi ile bir açık hava müzesi konumunda olan, tarihi HARPUT Antik Kentini gezmeye başlıyoruz. 4000 yıllık geçmişe sahip ve birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Harput’ ta SÜT KALE - ULU CAMiN EĞiK MiNARESi- ALACA CAMi ve BALAK GAZi HEYKELi’ ni görüyoruz. Şehir turu sonrasında, KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ' nden ilerleyerek, KARAKAYA BARAJI manzarası eşliğinde, MALATYA' ya ulaşıyoruz. Şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve rehberimiz eşliğinde, NOSTALJİ EVİ' ni ziyaret edip, burada yorgunluğumuzu atıyoruz. MALATYA’ nın meşhur ŞİRE PAZARI’ nda kayısısından yapılmış  çeşit çeşit  ürünleri görüp, alışverişimizi tamamlayarak, Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

9. GÜN: NEMRUT-KAYSERi-KAPADOKYA

Sabah erken saatlerde, dileyen misafirlerimiz ile bizi bekleyen minibüslerimizle (ekstra) NEMRUT’ a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Bu muhteşem deneyimi yaşadıktan sonra otelimize geri dönerek kahvaltımızı yapıyoruz. Otelimizden ayrıldıktan sonra, DARENDE yolu ile GÜRÜN’ de mola verip öğle yemeğimizi alıyoruz. Buradan, KAYSERi' ye geçiyoruz. KAYSERi KALESi, SAAT KULESi’ ni görüyoruz ve Anadolu Selçuklunun yaptığı ilk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLiYESi’ ni geziyoruz. Daha sonra, GEVSER NESiBE TIP TARiHi MÜZESi’ ni görmeye gidiyoruz. Çifte Medrese (bugünkü adıyla Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi) Anadolu' da ki ilk tıp merkezi olarak bilinmektedir. Bu önemli bir bilim ve sanat merkezini ziyaret ettikten sonra, Kayseri’ nin ünlü çarşısı PASTIRMACILAR ÇARŞISI’ nda alışveriş için serbest zamanın ardından, KAPADOKYA' ya doğru yol alıyoruz. Akşam, otelimize yerleşiyoruz. İsteyen konuklarımızla (ekstra) Kapadokya’ ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekânlarında, müzikli unutamayacağınız bir TÜRK GECESİ’ ne katılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

10. GÜN: KAPADOKYA-SULTAN HANI-AKSARAY-KONYA

Güzel bir sabahta, otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, Kapadokya’da UÇHİSAR ve GÜVERCİNLİK VADİSİ’ nde fotoğraf molası verdikten sonra, AKSARAY üzerinden, SULTAN HANI’ na geçiyor ve burayı gezip kısa bir mola veriyoruz. Ardından, KONYA’ da, MEVLANA MÜZESİ ziyaretimizi yapıp öğle yemeği sonrasında, şehirden ayrılıyoruz. AFYON - KULA bölgesinde alınan molalar sonrasında nadide şehrimiz iZMiR' e ulaşıyor ve bir sonraki MARTI TUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

İzmir Mt Tur Seyahat Acentası hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  * 9 gece otelde konaklama

  * Oteldeki 9 sabah kahvaltısı ve 9 akşam yemeği

  * Seyahat Sigorta Paketi

  *  Otobüsle Ulaşım

  * Otobüs İçindeki İkramlar

  *MARTI Tur Rehberlik Hizmetleri

Dahil Olmayanlar

  *İlk gün sabah kahvaltısı

  *Öğle yemekleri

  *Müze ve ören yeri girişleri

  *Halfeti gölü tekne turu

  *NEMRUT Dolmuş ücreti

  *URFA sıra gecesi 

Nakit

Kişi Başı Bebek (0-3)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
2350 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
2482 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
2552 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
2609 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
2482 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
2552 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
2609 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
2482 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
2552 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
2609 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
2482 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
2552 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
2609 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
2489 TL Ücretsiz